Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Hoshi - Japonijos fanų bendruomenė ineternete!
 
rodiklisrodiklis  Latest imagesLatest images  IeškotiIeškoti  RegistruotisRegistruotis  PrisijungtiPrisijungti  

 

 Japoniškas gėrimas sake (nihonshu)

Go down 
4 posters
AutoriusPranešimas
Mela-Chan
Forum bakemono
Mela-Chan


Parašiau : 138
Šeimos narys nuo : 2011-08-21
Man : 27
Miestas : Hoshi world ^^
Autoritetas : Takashima Kouyou
Norėčiau būti : Panda :3

Japoniškas gėrimas sake (nihonshu) Empty
RašytiTemos pavadinimas: Japoniškas gėrimas sake (nihonshu)   Japoniškas gėrimas sake (nihonshu) EmptyKv. 08 25, 2011 11:05 am

Japoniškas gėrimas sake (nihonshu) Nihonshu
Sake yra viena iš alkoholio rūšių, gaminamų iš ryžių. Šį gėrimą galima apibūdinti kaip iš ryžių pagamintą vyną. Japonijoje sake pavadinimu apibūdinami visi alkoholiniai gėrimai. Kadangi visiems Gaijin (ne japonams) šis pavadinimas siejasi su nihonshu (japoniška sake), tai ir mes pasilikime prie sake pavadinimo.

Norėdami suprasti tikrąją sake reikšmę japonams, iš pradžių turime suvokti ryžių „statusą“ ir reikšmę japonų kultūroje bei tradicijose. Tai ne tik maisto raciono dalis, tai kažkas švento. Po valgio maisto dubenėlyje paliktas ryžių grūdas – tikra šventvagystė. Šioje šalyje ypatingos pagarbos sulaukia žmonės, besiverčiantys ryžių auginimu. Nieko nestebina verslininkų pasakojimai apie atostogas, praleistas kaime sodinant ryžius. Atvirkščiai – tai pasididžiavimas.

Sake labai svarbus japonų kultūros elementas. Be šio gėrimo negali apsieiti joks svarbesnis įvykis – nuo kūdikio gimimo iki naujo namo įsigijimo. Sake neatsiejama kasdienių vakarienių ir draugų susitikimo po darbo dalis. Iki pat XIX a. šešiasdešimtųjų metų sake buvo pardavinėjama tik iš statinių. Šiais laikais statines galima pamatyti nebent per šventes. Populiariausi yra 1,8 litro talpos buteliai. Eksportui skirti buteliai kur kas mažesni – 900, 720, 500 arba 300 ml.

Sake gaminama kartotinės lygiagrečios fermentacijos būdu. Malimo proceso metu pašalinami proteinai ir aliejai nuo ryžių grūdo paviršiaus ir lieka krakmolas. Kartotinė fermentacija reiškia, kad vyksta kartotiniai žingsniai fermentacijos proceso metu – krakmolas enzimų paverčiamas cukrumi, o cukrus dėl mielių virsta alkoholiu. Tai tipinis gėrimų, kurių gamybai naudojami krakmolingi ingredientai, gamybos būdas. Jis taip pat naudojamas gaminant alų.

Yra keletas skirtumų tarp sake ir alaus gamybos. Verdant sake, enzimai, kurie paverčia krakmolą cukrumi, gaunami iš pelėsio kōji, o verdant alų, enzimai jau savaime yra salykle. Gaminant sake kartotinė fermentacija vyksta vienu metu, tame pačiame gamybos žingsnyje, o verdant alų tai yra atskiri gamybos žingsniai.

Po fermentacijos sake yra drumzlina, joje gausu nuosėdų, todėl ji dažniausiai filtruojama, išimtis yra nigori sake (nefiltruota sake). Gėrimas dažniausiai nėra brandinamas, nes vartotojai labiau mėgsta šviežio produkto skonį. Sake, veikiama šviesos, oro ir šilumos greitai praranda skonio savybes. Verta paminėti, kad vis tik egzistuoja keletas brandintos sake tipų – ji atrado savo rinkos nišą. Taigi, pasistengus, šio gėrimo mėgėjai irgi gali įsigyti šios sake, deja, ne visur.

Sake geriausia laikyti tamsioje vėsioje vietoje, nes saulės spinduliai ar šiluma greitai sugadina šį gėrimą. Sake, kuri yra saugoma kambario temperatūroje, geriausia suvartoti per keletą mėnesių nuo įsigijimo.

Po butelio atidarymo, gėrimą patartina išgerti per 2-3 valandas. Ją taip pat galima laikyti šaldytuve, tačiau rekomenduotina pabaigti gerti per 2 dienas. Taip yra dėl oksidacijos proceso, kuris prasideda iškart po butelio atidarymo – dėl to gėrimas praranda skonį. Jeigu sake laikoma šaldytuve daugiau nei tris paras, geriausia ją panaudoti gaminant ar verdant kokį nors patiekalą.
Atgal į viršų Go down
https://hoshi.forumlt.com
BaBo
Arbatų žinovas
BaBo


Parašiau : 352
Šeimos narys nuo : 2011-08-21
Man : 30
Miestas : Neverland

Japoniškas gėrimas sake (nihonshu) Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Japoniškas gėrimas sake (nihonshu)   Japoniškas gėrimas sake (nihonshu) EmptyTr. 01 11, 2012 11:54 pm

Įdomu koks skonis tos sake. Gaminimo būdas tai toks įdomus. ;D
Atgal į viršų Go down
meiyo
Forum bakemono
meiyo


Parašiau : 116
Šeimos narys nuo : 2011-08-30
Man : 31
Miestas : Vilnius
Autoritetas : Ji Yong
Norėčiau būti : Idol <3

Japoniškas gėrimas sake (nihonshu) Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Japoniškas gėrimas sake (nihonshu)   Japoniškas gėrimas sake (nihonshu) EmptyKv. 01 12, 2012 3:22 pm

Radau pirkti. Butelys maximoje ~140 lt. ( 1 ar 1.5 l) Kavineje 50ml 14 lt.
Girdėjau, kad gan švelnus gėrimas.
Atgal į viršų Go down
BaBo
Arbatų žinovas
BaBo


Parašiau : 352
Šeimos narys nuo : 2011-08-21
Man : 30
Miestas : Neverland

Japoniškas gėrimas sake (nihonshu) Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Japoniškas gėrimas sake (nihonshu)   Japoniškas gėrimas sake (nihonshu) EmptyKv. 01 12, 2012 4:39 pm

140 litų nepigiai ;D Bet pas tave visko ir yra, net pavydu... ;D
Atgal į viršų Go down
meiyo
Forum bakemono
meiyo


Parašiau : 116
Šeimos narys nuo : 2011-08-30
Man : 31
Miestas : Vilnius
Autoritetas : Ji Yong
Norėčiau būti : Idol <3

Japoniškas gėrimas sake (nihonshu) Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Japoniškas gėrimas sake (nihonshu)   Japoniškas gėrimas sake (nihonshu) EmptyKv. 01 12, 2012 5:21 pm

Ne visko... >.< Tik Pocky neseniai atsirado, o dėžutė 7lt lol Bet tik 2 skonių, jei neklystu. O Kimchi niekur nėra.
Atgal į viršų Go down
Myuu
Forum bakemono
Myuu


Parašiau : 146
Šeimos narys nuo : 2012-01-15
Man : 27
Miestas : Marijampolė
Autoritetas : Taeyceon, Suzy, Bom, JB, IU
Norėčiau būti : korean

Japoniškas gėrimas sake (nihonshu) Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Japoniškas gėrimas sake (nihonshu)   Japoniškas gėrimas sake (nihonshu) EmptyPir. 01 16, 2012 5:49 am

Oooo...Pavydėki dabar man : D bo esu gėrus tikros sakės iš tikros Japonijos : DD
Pusbrolis buvo parvežęs : D šeip skanu, toks pamazginis gėrimas xD ne, ne stumiu biškį : Dd keistas toks skonis buvo : d spalva tokia baltai kažkokia... permatoma : D skonis toks įdomus, netradicinis, smirda man atrodo kaip balta... gal biškį švelniau, nelabai pamenu, prie du metus gal gėriau : D
Atgal į viršų Go down
http://filmai.in/uzeik-96591.html
meiyo
Forum bakemono
meiyo


Parašiau : 116
Šeimos narys nuo : 2011-08-30
Man : 31
Miestas : Vilnius
Autoritetas : Ji Yong
Norėčiau būti : Idol <3

Japoniškas gėrimas sake (nihonshu) Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Japoniškas gėrimas sake (nihonshu)   Japoniškas gėrimas sake (nihonshu) EmptyAntr. 01 17, 2012 4:16 pm

Aš radau už 119 lt sake su spec buteliuku ir indeliais. Toks rinkinys.
Girdėjau, kad skonis geras. Gal šiaip su draugais nuvarysime išgerti. Juk jau parduoda lol
Atgal į viršų Go down
Sponsored content





Japoniškas gėrimas sake (nihonshu) Empty
RašytiTemos pavadinimas: Re: Japoniškas gėrimas sake (nihonshu)   Japoniškas gėrimas sake (nihonshu) Empty

Atgal į viršų Go down
 
Japoniškas gėrimas sake (nihonshu)
Atgal į viršų 
Puslapis 11
 Similar topics
-
» Japoniškas gėrimas shochu
» Japoniškas žodis iš trečios raidės

Permissions in this forum:Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume
 :: » Tekančios saulės šalis :: Japonijos virtuvė☆-
Pereiti į: